سه شنبه 23 مهر 1398
 
منوی سایت
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
صفحه مخصوص واحدها
پیوند ها
مرکز آموزش سازمان فعالیت های قرآنی
برنامه های در حال اجرا
چاپ کتاب "پست‌مدرن"
شنبه 20 مهر 1398
صنعتي اصفهان
گرامیداشت سالروز شهادت حضرت رقیه (س)
دوشنبه 15 مهر 1398
صنعتي اصفهان
چاپ کتاب "روش تحقیق در علوم کشاورزی"
یکشنبه 14 مهر 1398
صنعتي اصفهان
برگزاری مراسم بزرگداشت روز مولانا
سه شنبه 9 مهر 1398
صنعتي اصفهان
برگزاری نمادین مراسم حج ابراهیمی
یکشنبه 4 مهر 1395
صنعتي اصفهان
برگزاری نمادین حج ابراهیمی
سه شنبه 23 شهریور 1395
صنعتي اصفهان
با شاهدان جهاد
شهید هاشم اخترشمار
شهید هاشم اخترشمار در سال 1344در شهرستان رشت به دنیا آمد. بعد از به پایان رساندن تحصیلات مقدماتی، در سال 1363 در رشته مکانیک دانشگاه تبریز پذیرفته شد. در دوران انقلاب با وجود سن کم در تمام راهپیمایی¬ها و تظاهرات شرکت می¬کرد. در دوران دانشجویی، بارها آمادگی خود را جهت حضور در جبهه اعلام کرد ولی با توجه به تخصصی که داشت، در پشت جبهه خدمت مشغول به خدمت شد. بعد از همکاری شش ماهه در ساخت مهمات، در کارخانه الحدید کرج و طرح ساخت مهمات در کارگاه دانشکده فنی تبریز، در دی ماه سال 1365، در ساعات غیردرسی به عنوان یکی از نیروهای بسیجی به تولید قطعات نظامی موردنیاز در جبهه پرداخت. تا اینکه در 27دی ماه سال 1365 حدود ساعت 10و 30دقیقه شب کارگاه مهمات¬سازی مذکور، مورد هجوم وحشیانه رژیم بعثی قرار گرفت که در نتیجه این هجوم وحشیانه، 22نفر از دانشجویان مشغول در کارگاه شهید و 8نفر نیز مجروح گردیدند که شهید اخترشمار نیز یکی از شهدای این ماجرا بود.
Alternate Text اصفهان اسماعيلي داريوش معاون فرهنگی: داريوش اسماعيلي
شماره تماس: 37932364 - 031
پست الکترونیکی: esmaeili781@gmail.com
معرفی اجمالی:
اهداف و مأموریت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد اصفهان: 1.ایجاد شناخت و محبت و دوستی نسبت به (خدا، انسان، زمین، سرزمین، جهان و هستی) از طریق: شناخت و تمرینِ زیبایی، خیر و نیکی؛ و با عنصر: ذکر و یاد و در محیطی: آزاد و با روح: دلسوزی و شفقت و همراهی و معیت بعنوان لوازم اصلی سازندگی و تربیت 2.احترام و تکیه بر عناصر اصلی ساختار وجودی انسان یعنی تدبر، تفکر و تعقل و در محیط اراده و انتخاب آزاد افراد. 3. توجه و تأکید ویژه بر رشد انسانی و اخلاق به منزله ثمره نهایی برنامه‌ها. 4. باور عمیق قلبی و فکری به مسئولیت سازندگی و احساس رسالت و وظیفه در قبال دانشجویان در زمینه کمک دریافتن و ارائه مفهوم زندگی به آنان. 5.یافتن و تکمیل استعدادها و ظرفیت‌های وجودی افراد و هدایت استعدادهای تکامل یافته آنان به سوی مبدأ خیر و کمال و نیکی و زیبایی. 6.ایجاد حس امید و نشاط نسبت به آینده. 7. بیان روزآمد آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی از طریق پر کردن شکاف نسلی و ارتباط با نسل قبل و تبیین شخصیت چند وجهی و عمیق و لطیف و عرفانی امام خمینی (ره) بعنوان معمار کبیر انقلاب اسلامی (به منزله فرهنگی‌ترین انقلاب معاصر) و منویات رهبر معظم انقلاب در تکریم آزاداندیشی و دانش‌ورزی و ... .
Alternate Text زنجان - - معاون فرهنگی: - -
شماره تماس: 024-333035313
پست الکترونیکی: znacecr@yahoo.com
معرفی اجمالی:
4معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان زنجان در راستای اهداف اساسنامه‌ای این نهاد انقلابی با موضوع "توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه از طریق همکاری با حوزه، دانشگاه و سایر مراجع و نهادهای فرهنگی به خصوص برای نسل جوان" و ماموریت مصرح "تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان، به‌خصوص دانشجویان" در اساسنامه جهاددانشگاهی، تلاش می‌نماید با چهار رویکرد "ثبات برنامه‌ریزی و استمرار در فعالیت‌ها"،"تخصصی کردن فعالیت‌های فرهنگی"، "استفاده هرچه بهتر از پتانسیل گروه‌های کار دانشجویی"، "ایجاد منابع درآمدی پایدار" فعالیت‌های خود را سامان دهد. جهاددانشگاهی زنجان برای تحقق رویکردهای چهارگانه خود در توسعه فعالیت‌های فرهنگی، ایجاد تشکیلات متناسب بومی را نیز به‌عنوان یکی از اولویت‌های راهبردی واحد در نظر گرفته است که در این راستا، علاوه بر افتتاح باشگاه علمی فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی در دانشگاه زنجان، سه مرکز فرهنگی نوع ب، با عناوین « مرکز فرهنگ و فن‌آوری‌های نوین رسانه‌ای»، «مرکز علمی و ترویجی معماری ایرانی و اسلامی» و «مرکز تخصصی محصولات و خدمات فرهنگی و نمایشگاهی» با اخذ مجوز از دفتر مرکزی این نهاد انقلابی در جهاددانشگاهی واحد استان زنجان راه‌اندازی شده است. علاوه بر فعالیت‌ این مراکز تخصصی، اداره فعالیت‌های فرهنگی و دینی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان زنجان در طول سه سال گذشته، افزون بر یک‌هزار برنامه فرهنگی با بیش از 190 هزار نفر مخاطب دانشجو را در سطح 21 دانشگاه و مرکز آموزش‌عالی استان به اجرا درآورده است که اجرای موفق 10 برنامه استانی و دو برنامه ملی در سال تحصیلی گذشته (سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان کشور و جشنواره سراسری پاتوق طنز دانشجویی تلخند) نمونه‌ای از این فعالیت‌ها است.
Alternate Text تربيت مدرس پرویزی بشیر معاون فرهنگی: بشیر پرویزی
شماره تماس: 88220295
پست الکترونیکی: farhangi.jdtm@gmail.com
معرفی اجمالی:
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس با توکل بر خداوند متعال و با سرلوحه قرار دادن اهداف و ماموریت های جهاد دانشگاهی در سند چشم انداز، با برخورداری از کادر مجرب، دارا بودن مرکز مطالعاتی آینده پژوهی فرهنگی، بهره گیری از توان و ظرفیت بالای علمی دانشگاهی، دسترسی به اساتید طراز اول و همچنین دارا بودن کانون پژوهشگران جهاددانشگاهی، تاکنون مجری برنامه های مختلف فرهنگی بوده است. فعالیت های فرهنگی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی تربیت مدرس در قالب های آموزشی، مطالعاتی، تبلیغی و ترویجی و ... همواره استمرار داشته و در اجرای آنها با مراکز و نهاد ها و سازمان های مختلف کشور همکاری می نماید. معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی تربیت مدرس با بهره گیری از فرصت های موجود، اولویت خود را در عرصه مطالعات آینده پژوهی فرهنگی قرار داده است و در این خصوص با نگاه آینده نگرانه به فرصت ها و تهدید های جامعه به خصوص در حوزه دانشگاهی امیدوار است بتواند در تدوین سیاست های کلان فرهنگی برای تحقق آرمان های بلند انقلاب مثمر ثمر باشد.
Alternate Text چهارمحال و بختياري حسین پور نقنه محمدتقی معاون فرهنگی: محمدتقی حسین پور نقنه
شماره تماس: 32320070-32320323-038
پست الکترونیکی: hosseinpour14@gmail.com
معرفی اجمالی:
معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری با هدف تعمیق گرایش و باور های دینی و آگاهی سیاسی نسل جوان به ویژه دانشجویان و تبلیغ و ترویج آرمان ها و ارزش های انقلاب برای مقابله با گسست نسلی و تهاجم فرهنگی و رشد خلاقیت و پرورش استعدادهای هنری و ادبی و تقویت مشارکت فعال دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی استان فعالیت می نماید. مراکز و شعب دارای مجوز رسمی در این معاونت به شرح ذیل می باشد : 1- شعبه سازمان دانشجویان 2- مرکز تولید محصولات فرهنگی هنری(مرکز نوع ب) 3- شعبه مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) 4- شعبه سازمان انتشارات 5- خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری 6- خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)شعبه چهارمحال و بختیاری همچنین این معاونت از واحدهای فعال در حوزه فعالیت های قرآنی با رویکرد دانشگاهی است و با همکاری مرکز فرهنگی دانشجویی امام، انقلاب و ولایت فقیه و عقد تفاهمنامه با مرکز نشر آثار حضرت امام خمینی در اصفهان، در سال های اخیر برنامه های ارزشمندی اجرا کرده است و درآینده نیز ادامه خواهد داشت.
Alternate Text ایسنا متقیان علی رییس: علی متقیان
شماره تماس: 61972000
پست الکترونیکی: info@isna.ir
معرفی اجمالی:
خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)‌ تنها خبرگزاري با هويت دانشجويي و نخستين خبرگزاري غيردولتي ايران پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي محسوب مي شود كه امتياز آن در تاريخ 1378/4/2 از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اختيار جهاددانشگاهي قرار گرفت. خبرگزاري دانشجويان ايران با بهره‌گيري از سرمايه‌ي انديشه، صداقت و با تكيه بر توان، خلاقيت، نوآوري جوانان دانشجو در 13 آبان 1378 با اظهار لطف مقام معظم رهبري خطاب به ايسنا كه فرمودند: "اخبار خوب، مفيد و اميدبخش مخابره كنيد." با هدف اطلاع رساني صحيح، بهنگام و همه جانبه به صورت آزمايشي و در 16 آذر همان سال مصادف با روز دانشجو به صورت رسمي به عرصه اطلاع‌رساني گام نهاد. رسالت اصلي اين رسانه خبري از بدو تاسيس تاكنون ايفاي نقش دانشگاهيان در توسعه فضاي رسانه‌اي كشور و ارتقاي آگاهي‌هاي علمي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي، هنري و صنفي با نگاهي دانشگاهي و دانشجويي و شكل‌گيري حلقه واسط بين مسوولان، نخبگان و مردم بوده است.
Alternate Text مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هاشمی تروجنی سیدمحمد رییس: سیدمحمد هاشمی تروجنی
شماره تماس: 66970614-16
پست الکترونیکی: sec.eirscc@acecr.ac.ir
معرفی اجمالی:
مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی از سال 1383 راه اندازی و آغاز به کار نموده است. هدف از تأسیس این مرکز آشنا نمودن نسل جوان دانشگاهی با زندگانی پربرکت و مبارزات و مجاهدت های حضرت امام(ره)، تبیین آرمانها و اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر بهره گیری از ابزارهای هنری و فرهنگی، بسط و تعمیق فرهنگ ساده زیستی امام خمینی(ره)، بالابردن مشارکت دانشگاهیان در ترویج اندیشه های امام خمینی(ره) و مبانی انقلاب اسلامی، تبیین همراهی تاریخی جنبش دانشجویی با حضرت امام و نقش آن در پیروزی انقلاب اسلامی، بستر سازی فرهنگی و فراهم سازی انس بیشتر دانشگاهیان با آثار و تألیفات امام راحل، بکارگیری و بهره مندی از جامعه جوان دانشگاهی در طرحها و فعالیتها و پژوهش در ابعاد مختلف سیره نظری و عملی امام(ره)، روزآمد کردن اندیشه های امام(ره) و پاسخ به نیازهای دانشجویان و دانشگاهیان باتوجه به عنصر زمان و مکان، تعامل با مراکز و شخصیتهای دانشگاهی و صاحبنظران داخلی و خارجی در ترویج افکار و اندیشه امام خمینی(ره)، ارتباط با دانشجویان خارج از کشور به منظور آشنا نمودن آنها با اندیشه ها، تألیفات و الگوهای رفتاری حضرت امام(ره) می باشد.
Alternate Text موسسه قرض الحسنه دانشجویان علیگو محمود رییس: محمود علیگو
شماره تماس: 66967900
پست الکترونیکی: info@isfa.ir
معرفی اجمالی:
4 موسسه قرض الحسنه دانشجویان ایران با الهام از تعاليم عاليه اسلام و با استظهار به عنايات خاصه حضرت بقيه اله امام زمان حجه بن الحسن العسگري عجل الله تعالي فرجه الشريف به منظور انجام خدمات عام المنفعه و نشر و تعليم و ترويج فرهنگ اسلامي به هرنوع و هر كيفيت وكمك به تامين نيازها و بهبود زندگي دانشجويان، دانشگاهيان و جهادگران دانشگاهي و اعطاي وامهاي بدون بهره ( قرض الحسنه) از طريق دريافت وجوه ذخيره شده توسط خيرين، اعضاء صندوق، جهاد دانشگاهي و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي كه بصورت قرض الحسنه يا بلاعوض در اختيار صندوق قرار خواهند داد با حفظ و رعايت موازين شرعي و مقررات جمهوري اسلامي ايران و در قالب مصوبات هيئت امناء جهاد دانشگاهي و به منظور احياء و ترويج سنت حسنه قرض الحسنه در جامعه بويژه جامعه دانشگاهي و كمك به حل بخشي از مشكلات مالي و معيشتي دانشجويان، جهادگران و دانشگاهيان و در راستاي تحقق استراتژي برنامه سوم توسعه جهاد دانشگاهي"مبني بر تقويت فرهنگ و ارزش هاي اسلامي در جامعه و به خصوص در جمعيت جوان و دانشجويان و دانشگاهيان" تأسيس شده است.
چند رسانه ای
 • اصول و مبانی حسابداری پیشرفته مالی ویژه مهندسین صنایع
  مجلد حاضر قسمت اول ترجمه‌ دوازده فصل از کتابAccounting به قلم Marshall−McManus−Viele ملقب به (MMV) مي‌باشد. اين کتاب بنا به نياز به مباحث پيشرفته در حسابداري مالي و حسابداري مديريتي در سطح کارشناسي و کارشناسي ارشد براي ترجمه استفاده شده است و سال‌هاست که توسط اينجانب در سطح کارشناسي و کارشناسي ارشد در دانشگاه‌هاي تهران و اصفهان به‌عنوان مرجع اصلي درس معرفي شده است. همچنين بارها به‌عنوان مرجع اصلي درس مورد استفاده همکاران اينجانب آقايان دکتر مهدي خاشعي و مهندس پويان حيدري قرارگرفته است. هر چند تعدادي کتاب به‌صورت ترجمه و تأليف در موضوع حسابداري مالي و حسابداري مديريتي و در سطح کارشناسي در ايران به چاپ رسيده است، ولي به‌حق هيچ يک از اين کتب، از جامعيت کامل برخوردار نيستند و اساساً در سطح پيشرفته تدوين نشده‌اند
  مسئولیت اجتماعی شرکت - اصول، دیدگاه‌ها، الگوها و راهبردها
  رویکرد اصلی کتاب حاضر این است که ضمن تبيين اصول، دیدگاه‌ها، الگوها و استراتژی‌های مسئولیت اجتماعی شرکت، در نهایت اين مفهوم مهم را به مشتری مداری سازمان و عملکرد مالی آن متصل نماید. تلاش بر این بوده است تا علاوه بر توجه به مسائل نظری، رویکردی عملی نیز به موضوع وجود داشته باشد، تا مدیران بتوانند این مفهوم را در سازمان‌های خود پیاده‌سازی نموده و از منافع آن بهره مند شوند. اساتید محترم و دانشجویان عزیز رشته مدیریت در تمامی گرایش‌ها، از دیگر مخاطبان این کتاب هستند. نويسندگان كتاب، از پژوهشگران حوزه كسب و كار هستند كه ضمن تدوين مقالات متعدد در حوزه‌هاي مختلف كسب و كار، از جمله مسائل اجتماعي و اخلاقي سازمان، به تدريس در دانشگاه‌ها و مشاوره به سازمان‌ها مشغول‌اند.
  محاسبات عددی
  "محاسبات عددی" مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان کتاب "محاسبات عددی" تألیف آقایان مهندس پیام شهابی و دکتر جعفر اسماعیلی به تیراژ 1000 جلد در انتشارات این مرکز به چاپ رسید. چاپ اول این کتاب مشتمل بر 162 صفحه به قیمت 90000 ريال منتشر و توزیع گردید. در معرفی کتاب حاضر آمده است: کتاب حاضرحاصل تجربه مؤلفین در تدریس درس محاسبات عددی رشته‌های فنی و مهندسی است. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به ساده، روشن و د قیق بودن مطالب با ارائه مثال‌های متنوع اشاره کرد.
  ترمودینامیک مهندسی
  در کتاب حاضر سعی شده است مفاهیم تئوری ترمودینامیک به همراه مثال‌های متعدد برای درک بهتر آنها ارائه شود. در انتهای هر فصل نیز تعدادی تمرین در نظر گرفته شده است که حل آنها توسط دانشجویان به درک بهتر مطالب کمک می‌نماید. کتاب حاضر برای دانشجویان مهندسی مکانیک، هوافضا و سایر رشته‌ها که قصد آشنایی با مطالب درس ترمودینامیک و حل مثال‌های متعدد در این زمینه را دارند مفید خواهد بود. امیرهمایون مقدادی اصفهانی، سبحان ربانی شیردل چاپ اول بهار 96 شمارگان: 500 تعداد صفحات: 176 قیمت: 90000 ريال
  "اتصال مواد و ساختارها" جلد اول
  مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان جلد اول کتاب "اتصال مواد و ساختارها" با عنوان "اتصال مواد خاص و ساختارها" تألیف "پروفسور رابرت مسلر" و ترجمه‌ آقایان "دکتر مرتضی شمعانیان، دکتر همام نفاخ موسوی و دکتر محسن اشراقی" به تیراژ 1000 جلد در انتشارات این مرکز به چاپ رسید. چاپ اول این کتاب مشتمل بر 784 صفحه به قیمت 265000 ريال در زمستان سال 93 منتشر و توزیع گردید. شایان ذکر است کتاب «اتصال مواد و ساختارها» مرجعی کامل در زمینه روش‌های مختلف اتصال همراه با توضیحاتی کامل در زمینه اتصال مواد و ساختارهای خاص با دید عمیق علمی است. مشی کتاب اتصال مواد و ساختارها، موضوعیت اتصال از دیدگاه مواد است بدون آنکه مباحث اساسی طراحی اتصال، کارایی ساختاری، تولید علمی، اقتصاد و علم کاری از قلم بیفتد. مطالعه این کتاب به تمامی محققان، مهندسان و دانشجویان مهندسی مواد، مکانیک، عمران، صنایع و شیمی پیشنهاد می‌شود.