سه شنبه 12 اسفند 1399
 
منوی سایت
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
صفحه مخصوص واحدها
پیوند ها
...............................................
تبلیغات
- مرکز آموزش سازمان فعالیت های قرآنی
از دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی نهمین آیین تندیس فداکاری دانشجویان تقدیر شد
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 تیر 1399

 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی: هم اکنون باید ضمن شناسایی ظرفیت‌ها در جهت تولید محتوا با موضوع فداکاری حرکت کرد.

مراسم تقدیر از دست اندرکاران «نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان» با رعایت اصول بهداشتی، در روز سه‌شنبه 24 تیرماه 99 با حضور عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی؛ سید‌علی طباطبایی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی تهران؛ و جمال رحیمیان، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران؛ در محل کافه کتاب دارالقرار برگزار شد.

عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با تأکید بر اینکه همه برنامه‌های فرهنگی جهاد اعم از جشنواره‌ها و مسابقات مسأله محور هستند، اظهارکرد: شرایط امروز و کرونا نشان داد که فداکاری موضوع مهمی در زندگی افراد است که بر زندگی یکدیگر تأثیرگذار است.

وی با اعتقاد به اینکه هنوز از همه ظرفیت‌های تندیس فداکاری استفاده نشده، افزود: باید در طول سال از تولید محتوا، اطلاع سازی و تولید محتوا با هدف فرهنگ‌سازی در دانشگاه استفاده شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه هم اکنون و با شیوع ویروس کرونا ظرفیت جدیدی برای پذیرش موضوع فداکاری در جامعه ایجاد شده است، افزود: در گذشته با مباحثی چون نقش خانواده در دفاع مقدس، نقش جامعه در دفاع مقدس و ... روبرو بودیم اما امروز باید نقش دفاع مقدس در خانواده را بررسی کرد.

علیزاده، تندیس فداکاری را از برنامه‌های فاخر معاونت فرهنگی دانست و گفت: با شیوع و عالم‌گیرشدن کرونا چه‌بسا موجرانی که از حقوق مادی خود برای مراعات مستأجران گذشتند و یا کارفرمایانی که با وجود خسارت، کارگری را اخراج نکردند که اینها همگی از زوایای پنهان کروناست.

وی با بیان اینکه این فضا ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به همنوع را می‌طلبد، افزود: باید در شورای سیاست‌گذاری مشخصاً کرونا و زیر شاخه‌های آن با موضوع فداکاری در ایام کرونا بررسی شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه انجام فداکاری در چه زمانی به معنای رسیدن به نوعی بلوغ محسوب می شود، خاطرنشان کرد: باید از آمادگی جامعه برای پذیرش موضوعات فداکارانه هم  استفاده بهینه کرد.

توجه ویژه به کادر درمانی در دوره دهم آیین

جمال رحیمیان، معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران نیز با بیان اینکه امسال تندیس فداکاری به دهمین سال برگزاری خود رسیده است، گفت: تندیس فداکاری احیاگر ارزش‌های ناب انسانی و اسلامی در وانفسای دنیا و فرهنگ مدرن است و بازخوردهایی که از دانشجویان و دست اندرکاران تاکنون داشته‌ایم حاکی از آن است که در این برنامه تقدس و احیاگری به خوبی دیده شده است.

وی گفت: با توجه به شرایط کرونا و فداکاری مثال‌زدنی کادر درمان اعم از پزشکان و دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی سعی‌مان بر این است در دوره دهم آیین، این موضوع به طور ویژه در شورای سیاست‌گذاری مورد بحث قرار گیرد که البته در این باره همکاری وزارت بهداشت و درمان حایز اهمیت است.

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران با بیان اینکه تاکنون همه مسئولان از جمله رؤسای جهاد و معاونین به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته‌اند، ادامه داد: نهمین آئین اعطای تندیس فداکاری در آذرماه 98 برگزار شد و به اذعان دست اندرکاران فرهنگی از برنامه‌های موفق فرهنگی جهاد است.

رحیمیان با بیان اینکه مخاطبان نسبت به برگزاری این برنامه ابراز رضایت کرده‌اند، افزود: برگزاری تئاتر با موضوع فداکاری، نشست‌های تخصصی درباره حوادث طبیعی و فداکاری برپایی کمپین و پویش اهدای خون و فضاسازی در محیط دانشگاه تهران از ویژگی‌های نهمین دوره برگزاری آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران بود.

وی افزود: در این دوره از 32 برگزیده تقدیر شد که پس از دوره اول بیشترین تعداد را شامل می‌شد. در نهمین آیین از 20 شخصیت حقیقی، 12 گروه جهادی و 3 خانواده شهید تجلیل شد.

فداکاری کارگشای بسیاری از مشکلات است

سیدعلی طباطبایی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی تهران نیز فداکاری را نقطه مقابل خودپسندی و کارگشای بسیاری از مشکلات دانست و گفت: این موضوع می‌تواند در همه اماکن و محیط‌ها اعم از اداری، سازمانی و ... نمود داشته باشد.

وی با تأکید مجدد بر اینکه فداکاری بسیاری از مسایل و مشکلات را برطرف می‌کند، خاطرنشان کرد: تندیس فداکاری سبب شد که نگاه مقدسی نسبت به افراد فداکار ایجاد شود که این موضوع ثواب عظیمی را در پی دارد.

 رئیس سازمان جهاددانشگاهی تهران در پایان سخنانش با بیان اینکه بسیاری از مسایل زندگی متأثر از بحران کروناست که تندیس هم از آن مستثنی نیست، افزود: این تأثیر هم از منظر انتخاب افراد و هم از منظر برگزاری است.

شایان ذکر است در پایان مراسم، تعدادی از نمایندگان سازمانها نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

 

ارسال نظر:
نام:
 
پست الکترونیکی:
   
آدرس وبسایت یا وبلاگ:

نظرشما:

لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

قوانین سایت:
  • نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 17 نوشته شود حداکثر تا 10 صبح روز بعد منتشر می شوند
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید.
نظرات شما: