دوشنبه 27 خرداد 1398
 
منوی سایت
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................
صفحه مخصوص واحدها
پیوند ها
...............................................
تبلیغات
مرکز آموزش سازمان فعالیت های قرآنی
در هشتمین آیین «اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران» دانشجویان و گروه های برگزیده تقدیر شدند
تاریخ انتشار: دوشنبه 3 دی 1397


 

در مراسم هشتمین آیین «اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران» که به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران و با همكاري تعدادی از سازمان‌ها و نهادهاي علمي، دانشگاهي، فرهنگي و اجتماعي كشور، در روز یکشنبه 25 آذر 97 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد، از 18  دانشجو و ۹ گروه برگزیده تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای مراسم هشتمین آیین «اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران» پیام دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی توسط حجت الاسلام آزادی خواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

 در ادامه مراسم حسن فارسی، معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران و دبیر هشتمین‌ آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با بیان اینکه منطق ایثار و فداکاری حماسه آفرینی است، گفت: ایثار و فداکاری در هیچ سطحی هدر نمی‌ رود بلکه جوانه می ‌زند.

حسن فارسی با اشاره به اینکه با مشارکت سازمان جهاددانشگاهی تهران و جهاددانشگاهی و دیگر دستگاه‌ ها، ۲۷۹ تندیس فداکاری اهدا شده گفت: از میان ۲۷۹ تندیس اهدا شده، ۲۴۸ تندیس به افراد و ۳۱ مورد به گروه‌های فداکار اهدا شده؛ همچنین ۱۵۲ تندیس به گروه ‌ها و افراد دانشگاه‌ های دولتی و ۷۲ مورد به گروه ‌ها و افراد دانشگاه آزاد اهدا شده است.

وی افزود: ۶۷ نفر از برگزیدگان از استان تهران و ۱۵۲ مورد از سایر نقاط کشور این‌ تندیس را دریافت کرده‌ اند و علاوه بر آن در دوره‌های قبلی سه دانشجوی خارجی و یک دانشجوی ایرانی شاغل در خارج از کشور هم برگزیده دریافت تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران بوده‌اند. همچنین در دومین دوره برگزاری این آیین از دو خبرنگار شهید خبرگزاری ایسنا هم تقدیر شده است.

حسن فارسی با بیان اینکه هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با مشارکت هفت دستگاه برگزار می‌شود، افزود: از ۲۹ مهرماه که فراخوان ثبت‌نام دانشجویان فداکار آغاز شد تا پایان ۳۰ آبان‌ماه، ۱۰۸ مورد ثبت ‌نام داشتیم. پس از امتیازبندی اختصاصی در شش جلسه، ۱۸ فرد و ۹ گروه شایسته دریافت این تندیس شناخته شدند؛ علاوه بر آن‌ ها با نظر شورای سیاست ‌گذاری دو فرد غیردانشجو هم این تندیس را دریافت خواهند کرد.

دبیر هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران در ادامه با اشاره به اینکه چهار نفر از برگزیدگان از خواهران و ۱۴ نفر از میان برادران هستند گفت: ده مورد از برگزیدگان از استان تهران و ۱۹ مورد از سایر نقاط کشور هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از دستگاه ‌های مشارکت کننده از پیام رئیس مجلس شورای اسلامی هم قدردانی کرد و افزود: پیام دکتر لاریجانی ما را دلگرم کرد. گنجاندن ایثار و فداکاری در قالب و شاخص‌ گذاری برای آن کاری دشوار است اما لازم است نمادها را شناسایی و معرفی کنیم تا تکثیر شوند. نکته‌ای که لازم است به آن اشاره کنم این است که اعضای شورای سیاست‌گذاری هم انسان ‌اند و جایزالخطا. اگر در این انتخاب دوستان کسی احساس می‌کند حقی از او ضایع شده از آن‌ها عذرخواهی می ‌کنیم و امیدواریم عذر ما را بپذیرند.

امام جمعه موقت تهران نیز در این مراسم با تشکر از ابتکار جهاددانشگاهی تهران در برگزاری آیین اعطای تندیس ملی دانشجویان فداکار ایران گفت: باید از جهاددانشگاهی به طور ویژه برای برگزاری این مراسم و رصد چهره‌های دانشگاهی و دانشجویانی که در عرصه ایثار و فداکاری گام‌های بلند برداشتند و خدمات ارزشمندی را هم به یادگار گذاشتند تشکر کرد.

حجت ‌الاسلام و المسلمین ابوترابی ‌فرد با اشاره به حضور مادر زنده‌یاد ساجدی، گرافیست انقلابی ‌ای که هنگام بازگشت از زیارت حرم امام‌ حسین(ع) به همراه همسر و دو فرزندش به دیار باقی شتافت گفت: محفل ما به حضور مادر بزرگوار زنده‌یاد ساجدی نورانی است. فرزند این مادر بزرگوار در جوار حرم اباعبدالله ‌الحسین و در اربعین حسینی در حالی دعوت حق را لبیک گفت که در طول زندگی خود به عنوان یک هنرمند فرهیخته ایفای نقش کرده بود. همینطور باید از همسر مکرمه دانشجوی عزیزی که با اصرار و با پیگیری جدی در عرصه مبارزه در سپاه مدافعان حرم حضور یافتند و خون مقدس خود را در راهی که برای ملت اسلام عزت و افتخار آفرید و برای جامعه جهانی امنیت آفرین بود یاد کرد.

وی با اشاره به «کار بزرگ فرزندان سلحشور کشور، مدافعان حرم، در دفاع از سرزمین امت اسلام و دفاع از امنیت اسلام» گفت: کار شهدای مدافع حرم بزرگ، ماندگار و مورد رضای ویژه خداوند سبحان است و این عزیزان برای ملت عزیز ما و ملت‌های مسلمان منطقه امنیت و اقتدارآفرین هستند. همچنین باید از جهادگر عزیز زنده‌ یاد اژدری هم که با تلاش و فداکاری و ایثار نام ماندگاری برای خود در خانواده جهاددانشگاهی ثبت کردند یاد کرد.

ابوترابی فرد در پایان با آرزوی توفیق برای دانشجویان گفت: امیدوارم همیشه کشور ما به نور انسان‌ هایی که به مدال گذشت مفتخرند نورانی باشد و در سایه خدمت به هم ‌نوعان و یاری انسان ‌ها و ایثار در راه‌ خدا برای اسلام و ایران عزت و اقتدار روزافزونی خلق شود.

رئیس جهاددانشگاهی هم ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع)، گفت: کسانی که در بلندی روح به این حد می ‌رسند که حاضرند از جان و مال خود در راه کمک به احیای دین خدا و کمک به مردم بگذرند، دوست ندارند نامشان مطرح شود؛ اما وظیفه نهادهای فرهنگی و سازمانی مثل جهاددانشگاهی این است که این ‌مراسم را برای قدردانی و فرهنگ ‌سازی برگزار کنند.

حمیدرضا طیبی افزود: از همه ‌سازمان ‌هایی که در برگزاری این مراسم به جهاددانشگاهی کمک کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند توفیق دهد سال به سال این مراسم بهتر برگزار شود.

در این مراسم نمایندگان شهدای دانشجوی مدافع حرم سید محمدجواد حسن‌زاده(دانشجوی رشته کارشناسی ارشد اصلاح ژنتیک دانشگاه تربیت مدرس)، بابک نوری(دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه تهران)، علیرضا مرادی(دانشجوی رشته الکترونیک دانشگاه آزاد واحد یادگار امام) تندیس دانشجوی فداکار را به نمایندگی از این شهدا دریافت کردند.

در ادامه این‌ مراسم به نمایندگان زنده ‌یاد امیر محمد اژدری (دانشجوی جهادگر رشته مکانیک دانشگاه آزاد تهران شمال) و زنده یاد هاجر مرادی (دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان) تندیس دانشجوی فداکار اهدا شد. زنده‌یاد هاجر مرادی با اهدای اعضای بدن خود به زندگی انسان‌ها طلوعی دوباره بخشید.

هم‌چنین تندیس ملی دانشجوی فداکار به فاطمه گودرزی(دانشجوی کارشناسی حرفه‌ای معماری طراحی محیط داخلی دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی)، سجاد دهقانی(دانشجوی مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه پیام‌نور زرین ‌دشت)، علی محمدی احمد محمودی( دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد چهارمحال و بختیاری)، میلاد آقایی(دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه پیام‌ نور کردستان)، ندیم خشیش(دانشجوی مهندسی برق مجتمع آموزش عالی سراوان)، مصطفی مجاب(دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم‌پزشکی فسا)، علی قائدنیای جهرمی(دانشجوی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی)، فرشاد ناصری(دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه آزاد چالوس)، پیمان کردکی(دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چالوس)، کسری زارعی(دانشجوی مهندسی مکانیک سیالات زابل )و فاطمه تاجیک(دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد)، اهدا شد.

تندیس ملی دانشجویان فداکار به ۹ گروه دانشجویی فداکار هم تعلق گرفت که اسامی آن‌ها بدین شرح است: کانون سلامت مرهم- جمعیت دانشجویی طلوع مهر دانشگاه دامغان- کانون خیریه دانشجویی دستان مهر علی دانشگاه علوم پزشکی شیراز- انجمن خیرین جوان- گروه جهادی علویون قم- گروه جهادی مجاهدان خاکی دانشگاه ارومیه- گروه‌ جهادی فاطمه ‌الزهرا دانشگاه یزد- کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه علوم‌ پزشکی اردبیل- کانون هلال ‌احمر دانشگاه علوم ‌پزشکی شهید بهشتی.

در پایان، لوح تقدیر این مراسم به سارا چوپان نژاد و محمدجواد نوآبادی، برگزیدگان بخش ادبی هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران اهدا شد.

اجرای تواشیح توسط گروه نور و اجرای موسیقی توسط حجت اشرف زاده و گروه همراه، از دیگر برنامه های این مراسم بود. 

 

ارسال نظر:
نام:
 
پست الکترونیکی:
   
آدرس وبسایت یا وبلاگ:

نظرشما:

لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

قوانین سایت:
  • نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی شود
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
  • اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 17 نوشته شود حداکثر تا 10 صبح روز بعد منتشر می شوند
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید.
نظرات شما: